פסטיבל עכו

* העבודה נוצרה במסגרת פסטיבל עכו 2014 וזכתה בפרס עיצוב התלבושות ובפרס השפה הבימתית. 

מנימוקי השופטים: "...על עיצוב שפת במה ייחודי, רגיש וגדוש ניואנסים, המייצר שדה פסיכולוגיסטי מורכב של שליטה וציות בתוך משפחה גרעינית."


מופיעות: אילנה בר, חיה ברשינסקי, תמר לם, טליה דה-פריס, יעל פינקל

מוזיקאית ושותפה ליצירה: איילת לרמן

 עריכה מוסיקלית: ארי טפרברג

 מפיקה: יובל בינשטוק מעצבת

 תאורה: עדי שמרוני

 מעצבת חלל ותלבושות: ג'ואנה ג'ונס 

יעוץ דרמטורגי: כרמל ידיד-ליבוביץ' 

הדרכה קולית: לי טפרברג-קנאי 

עוזר הפקה: איתמר בנאי


בבית מבודד גרות חמש אחיות. הן לא בטוחות מי זאת מי. אף אחת לא יוצאת החוצה, אף אחד לא בא לבקר והגבר היחיד בסביבה הוא הרדיו. הן רוצות לרקוד. בתוך המצב התקוע הטעון בצורך לפרוץ החוצה, הפוקוס נע בין האחת לשנייה ואנו זוכים להצצה אל המרחב התודעתי של כל אחת מהן, כשהארבע האחרות משמשות לה מראה, מגובות באמנית הקול שמלווה את ההצגה. בהשראת המחזה "רוקדים בלונאסה" מאת בריאן פריל, "אני רוצה לרקוד, קייט!" היא מעין רמיקס של המחזה המקורי, הבוחנת את השאלה - האם אפשר לעסוק בטקסט דרמטי מבלי להשתמש בטקסט עצמו? המחזה המקורי מבליח ופורץ אל הבמה בציטוטים ממנו, או ציטוטים שהיו-יכולים-להיות בו. העבודה בוחנת מנגנוני שליטה וציות בסיטואציה קרובה ואינטימית. באמצעות פרפורמנס, ריקוד וסאונד; נבחנים מגבלות הגוף, התלות בהשתייכות לקבוצה ואזלת היד של השפה.

 http://www.habama.co.il/Pages/Description.aspx?Subj=1&Area=1&ArticleId=24204 ביקורת מאת צבי גורן, אתר הבמה I want to dance, Kate! - last show heb