אנסמבל אספמיה/תיאטרון תמונע

מאת וויליאם שייקספיר
תרגום : דורי פרנס
עריכה : דורי פרנס ודליה שימקו
בימוי : דליה שימקו

שחקנים : איציק גולן, תומר גלרון, אסתי זקהיים, קרן חרותי, גיל יפרח ,יואב כורש, אלחי לויט, אסף מור, עודד מנסטר, שירה עדן, מיכל פוליצר, דורי פרנס, שירה קוריאל, רפי קלמר, דליה שימקו, עומר שמר , אייל שכטר

מוסיקה : אייל שכטר
עיצוב חלל ותלבושות: דלית ענבר

חגיגה שייקספירית פרועה 14 סצנות ולחשן אחד.

הידעתם ששחקנים של שייקספיר כמעט ולא עשו חזרות ? שהם לא קראו את המחזה לפני ההצגה אלה קיבלו רק את התפקיד שלהם ? שהיו להם שלוש המילים האחרונות במשפט שאחריו הם היו צריכים לדבר? שבתקופתו של שייקספיר לא היה במאי והוראות המשחק בעצם נמצאות בטקסט עצמו ?
או קי אם ידעתם נהדר ואם לא אתם יודעים עכשיו. בכול אופן צורת העבודה הזאת הביאה אותי לפנטז על האירוע הפרוע "שייקספיר מתהפך בקברו" קבוצת שחקנים מתמודדים עם 14 סצנות שנלקחו ממחזותיו הנהדרים של שייקספיר שעוסקות באהבה, התאהבות ומסירות. השחקנים מקבלים את הסצנות יושבים עם הבמאית לעבודת ניתוח ולאחר מכן נזרקים לבמה כמו שחקני כדורגל יש שחקנים – יש כדור – הטקסט השייקספירי אבל אין לדעת מה יקרה בזמן אמת .
שייקספיר מתהפך בקברו" הוא אירוע תיאטרלי המפגיש בין קלאסיקה ובין חופש משחקי של השחקנים הפועלים על הבמה ללא בימוי מובנה ומחבר בין סצנות ממחזות פופולריים יותר ופחות של שייקספיר ובכך חושף את הקהל הישראלי למחזות שאינם מועלים בדרך כלל על הבמה המסחרית .
המופע יכול להיות משוחק בצוותים שונים ומספר שחקנים משתנה .
הסצנות לקוחות מהמחזות : עמל אהבה לשווא, אנטוניוס וקלאופטרה , כבקשתכם, המון רעש על לא כלום, מעשיית חורף, אותלו, המלט, אילוף המרשעת.

שייקספיר מתהפך בקברו" חלק א"
שייקספיר_חלק_ב_רשת