עמותת "קיפוד הזהב" שמחה להכריז על ד"ר נעמי יואלי כזוכה בפרס מפעל החיים לשנת 2022. הפרס יוענק ליואלי על תרומתה המיוחדת בזירה של תיאטרון הפרינג' בישראל, בטקס פרסי קיפוד הזהב בחגיגי שייערך ב-18 בנובמבר בתיאטרון יפו וינעל את אירועי פסטיבל קיפוד הזהב ( 6-18 בנובמבר ברחבי ת"א).

כמו כן, יתקיים במסגרת הפסטיבל אירוע "מבטים על יצירתה של נעמי יואלי", בהשתתפותה של יואלי לצד יוצרים אנשי אקדמיה, שיאירו פנים שונות של עבודתה. האירוע יתקיים ביום שלישי, 15.11, בשעה 17:00 בתיאטרון תמונע. הכניסה לאירוע חופשית.

מנימוקי הועדה לבחירת פרס מפעל חיים: 

נעמי יואלי היא יוצרת נדירה בנוף של היצירה העצמאית בארץ, במשך שנים נעמי פיתחה בסקרנות ובתשוקה שפה אמנותית ייחודית ועשירה, ובחרה להתמקם איתה בנוף היצירה העצמאית, ולפתח לאורה דור של יוצרות ויוצרים נוספים.
יואלי עוסקת מזה שנים בפיתוח של עבודות במה בינתחומיות, כבמאית, דרמטורגית, חוקרת תיאטרון, שחקנית, בובנאית, מלווה ויועצת אמנותית, וכן עוסקת במחקר אקדמי ובהוראה וחינוך.
יזמה הקימה ולקחה חלק מרכזי בפיתוח תאטרוני הבובות בארץ, שיתפה פעולה עם אמנים מתחומים שונים ובאמצעות הדיאלוג העמוק איתם הרחיבה את הקשר של התיאטרון עם אמנות פלסטית, מוזיקה ופרפומנס.
ביצירתה משלבת בין האישי לפוליטי, בין החומר והרוח, בין המילה והדימוי ובין המקומי לאוניברסלי, יצירה שמהווה פסיפס רב שכבתי לחיים ולאמנות.

חברים בועדה: נטלי צוקרמן יוצרת תיאטרון, פרפורמרית, אוצרת ודרמטורגית' דר' ארז מעיין שלו - חוקר, פרפורמר ויוצר רב-תחומי והשחקן והיוצר אמיתי יעיש בן-אוזיליו.

 
צילום: אלדד מאסטרו