אנסמבל תיאו-טרון

מאת: נדב סדקה ונתנאלה תירוש

בימוי: קרן חובב

שחקנים: ניר מנקי, ישראל פניאל, סער שני , יאנה שלי, נתנאלה תירוש

דרמטורגיה: שלומית כהן סקלי
ליווי אמנותי: יוסי פרומן
תפאורה ותלבושות: נופר דרזנר
מוסיקה מקורית: נדב ויקינסקי
תאורה: רות אלרואי


חמישה אמנים נודעים מגלים שזמנם עבר. בניסיון להחזיר את הגלגל לאחור הם מחליטים לגלגל פסנתר כנף אל הקוטב הצפוני למופע של פעם בחיים, בזכותו העולם יזכור אותם לנצח – "מחר נצחק" של אנסמבל התיאו-טרון היא פנטזיה קומית-טרגית העוסקת בהתפוררות הגוף בתקופת הזקנה והאפשרויות הנפשיות הטמונות בו.
המחזה נכתב בעקבות מפגשי לימוד שקיימה הקבוצה סביב כתבים של ר' נחמן מברסלב וספר קהלת וכן מקריאה ועיסוק בספרים של הסופר יורם קניוק.


"התיאו-טרון" הוא אנסמבל יוצרי תיאטרון דתיים וחילוניים, הלומדים ועובדים יחד תוך חתירה לחיבור בין עולמות התוכן התיאולוגיים-היהודיים לבין עולם המדיום התיאטרוני. האנסמבל קיבל בית בתיאטרון החאן ומלווה ע"י הצוות האמנותי של התיאטרון.
בבסיס חזון הקבוצה עומדת התפיסה כי לאמנות התיאטרון ישנו פוטנציאל למפגש עמוק ומשמעותי בין האדם לעצמו, לזולתו, למסורתו ולאמונתו, וכי עשייה תיאטרונית כזו  חיונית הן לעולם התיאטרון הישראלי החילוני והן לעולם האמוני, באופן של יצירת סינרגיה והשפעות-עומק הדדיות. הממשק שבין תיאולוגיה ותיאטרון עליו יושב עיקר החיפוש והמחקר של הקבוצה משליך הן על התכנים והן על שיטות העבודה, שיטות המשחק ואופני היצירה.
הקבוצה, אשר קמה בעקבות חזונו של הרב מנחם פרומן ז"ל,  פועלת בירושלים וחברים בה תשעה יוצרים.  את הקבוצה מלווה הרב יוסי פרומן, ר"מ בישיבת "מחניים" ומנהלת נתנאלה תירוש, בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב ומסלול הבימוי בסמינר הקיבוצים.

מחר נצחק YouTube 1